دانلود مقاله سزیم 11ص

دانلود مقاله سزیم 11ص

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

دانلود مقاله سزیم 11ص

7,000 تومان قیمت
دانلود مقاله سزیم 11ص

دانلود مقاله سزیم 11ص

دانلود مقاله سزیم 11ص

خریدار گرامی شما میتوانید فایل (سزیم) را ویرایش کنید.

سزیم - word (..doc) - دانلود مقاله سزیم ,سزیم,دانلود دانلود مقاله سزیم ,سزیم

قسمتی از متن :

 

 

‏2

‏سزیم

‏تاریخچـــــــــه

‏سیزیم ( واژه ‏لاتین caesius ‏به معنی ‏آبی آسمانی) در سال 1860 بوسیله Robert Bunsen ‏و Gustav Kirchhoff ‏در ‏آب ‏معدنی Durkheim ‏وبصورت ‏طیف نمایی ‏کشف شد.هویت آن بر ‏اساس خط آبی درخشان در طیف آن بود و اولین عنصری است که بوسیله تحلیل ‏طیف کشف گردید.اولین فلز سزیم در سال 1881 تولید شد. از سال 1967 سیستم ‏بین المللی اوزان ومقیاس ( SI ) ‏، ‏ثانیه ‏را بعنوان چرخه های 770، 631‏،‏ 9‏،192 ‏تشعشع ‏تعیین کرد که مطابق با ‏جابجایی بین دو ‏سطح انرژی ‏حالت پایه ‏اتم Caesium-133 ‏است.از نظر تاریخی مهم ترین کاربرد سزیم در تحقیق و توسعه ‏و اساسا" در کاربردهای شیمیایی و الکتریکی بوده است.

‏خصوصیات قابل توجه

‏طیف الکترومغناطیس ‏سیزیم دارای دو خط روشن ‏در ناحیه ‏آبی ‏طیف وچندین خط دیگر در نواحی ‏قرمز ‏، ‏زرد ‏و ‏سبز ‏می باشد.این عنصر به ‏رنگ ‏طلائی مایل به نقره ای ‏بوده ، و هر دو ویژگی نرمی و چکش خواری را دارد. سیزیم ‏الکتروپوزیتیو ‏ترین و ‏قلیایی ‏ترین عنصر ‏شیمیایی ‏است و همچنین دارای کمترین ‏پتانسیل ‏یونیزاسیون ‏در بین عناصر می باشد. فراوانی سیزیم از پنج فلز قلیایی غیر ‏رادیواکتیو دیگر کمتر است.( از نظر فنی ، ‏فرانسیم ‏، پائینترین فلز قلیایی در جدول می باشد ، اما چون بسیار رادیواکتیو بوده ، و در یک ‏زمان کمتر از یک گرم در کل زمین وجود دارد ، فراوانی این عنصر را می توان عملا"صفر

‏2

‏در نظر گرفت.)

‏سزیم به همراه ‏گالیم ‏و ‏جیوه ‏تنها فلزاتی هستند ‏که در ‏دمای ‏اطاق به حالت مایع می ‏باشند. سیزیم در ‏آب ‏سرد بصورت انفجاری واکنش می کند ‏و در حرارتهای بالای منهای 116درجه سلسیوس با یخ نیز واکنش دارد. ‏هیدروکسید ‏سیزیم (CsOH) ‏قوی ترین قلیای ‏شناخته شده است و ‏شیشه ‏را مورد حمله قرار می دهد.

‏کاربردهــــــــــــــا

‏چشمگیر ترین کاربرد سیزیم در ‏ساعتهای اتمی ‏است که دقت آنها 5 ثانیه در 300 ‏سال است.

Cs-134 ‏در آب شناسی ، بعنوان معیار سنجش خروجی سیزیم توسط ‏صنعت نیروی اتمی ‏به کار می رود. از این ‏ایزوتوپ ‏به این علت استفاده می گردد که کمتر ازCs-133 ‏یا Cs-137 ‏متداول است ، ایزوتوپ ( Cs-134) ‏را می توان به تنهائی با واکنشهای اتمی تولید کرد . Cs-135 ‏نیز در مورد فوق ‏کاربرد دارد.

‏سیزیم مانند سایر عناصر گروه 1 میل ترکیبی زیادی با ‏اکسیژن ‏دارد و بعنوان "گیرنده" در ‏لامپهای الکترون ‏به کار می رود.

‏این عنصر همچنین در ‏باطریهای ‏–‏ ‏نوری ‏کاربرد دارد.

‏علاوه بر اینها سزیم بعنوان ‏کاتالیزور‏در ‏هیدروژنه ‏کردن ترکیبات ‏آلی ‏خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 


 

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

 

توجه فرمایید بدلیل تهیهی تصویر با نرم افزار های انگلیسی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی باشد که در فایل اصلی این چنین نیست


خرید

پرداخت آنلاین
درصورت نداشتن ایمیل از ایمیل زیر استفاده کنید

zeefile.ir@gmail.com

mouse corsair

بازار اجتماعی باسلام

25,000 تومان تخفیف خرید اول

ثبت نام رایگان